دو جراحی پارگی طحال در یک روز بر اثر دو تصادف

دو جراحی پارگی طحال در یک روز بر اثر دو تصادف / متاسفانه شاهد افزایش استفاده غیر اصولی و نادرست از موتور سیکلت توسط جوانان و نوجوانان هستیم
 
به گزارش روابط عمومی علوم پزشکی گراش، دو عمل جراحی پارگی طحال بر اثر دو‌ تصادف مجزا در یک روز در بیمارستان گراش انجام شد.
 
دکتر احمد عبدالهی رییس دانشکده علوم پزشکی گراش و فوق تخصص جراحی سرطان در گفتگو با روابط عمومی درباره این خبر گفت:  در یک روز، دو مصدوم که  بر اثر دو تصادف جداگانه به  بیمارستان گراش منتقل شده بودند به دلیل پارگی طحال تحت عمل جراحی قرار گرفتند.
 
 
دکتر عبدالهی در ادامه گفت: حتی در بیمارستان های بزرگـِ مراکز استان هم شاید به ندرت « دو » جراحی پارگی طحال در یک روز بر اثر تصادف اتفاق بیفتد و این نشان از استفاده نادرست جوانان و نوجوانان از موتور سیکلت است.
 
وی افزود: استفاده نوجوانان و جوانان بدون گواهینامه رانندگی از وسایل نقلیه بخصوص موتور سیکلت ،عدم استفاده از کلاه ایمنی ، انجام حرکات نمایشی با موتور سیکلت و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی گاهی خسارات جبران ناپذیری را به خانواده ها وارد میکند که این مشکل باید از طریق خانواده ها مدیریت شود.
 
 
دکتر عبدالهی اظهار داشت: خیلی از مواقع شاهد گشت زنی بیهوده و گاهی انجام حرکات نمایشی خطرناک با موتور سیکلت توسط جوانان و حتی نوجوانان هستیم که بسیار خطرناک است و من از خانواده ها انتظار دارم این مسئله را به شیوه درست مدیریت کنند تا هیچوقت شاهد خسارت های جانی و یا خدای نکرده از دست دادن عزیزانمان نباشیم.