پیام دکتر عبدالهی به مناسبت گرامیداشت روز “بهورز”

دکتر احمد عبدالهی رئیس دانشکده علوم پزشکی گراش در پیامی ضمن قدردانی از زحمات بهورزان ، این روز را گرامی داشت.

متن پیام بدین شرح است : 

آینده روشن این سرزمین ، سلامت نسل امروز و فردای آن مدیون تلاشهایی است که برای ارتقای سطح سلامت جامعه صورت می گیرد ؛ توسعه  سلامت  در  روستاهای میهن  اسلامی  مرهون  دانش  و تلاش بهورزان و تربیت کنندگان  آنهاست ؛  الگوی آموزش بهورز درایران یکی از بی بدیل ترین  تجربیات جهانی برای تربیت بر مبنای نیاز و مبتنی برهدف است.

 

بهورزان در حقیقت یکی از ارکان اصلی شبکه بهداشتی کشور و از موثرترین نیروها در ارتقای سلامت هستند که فعالیتهای آنها در تامین، حفظ و ارتقای سلامت نقشی حیاتی دارد و با کمترین هزینه و امکانات، با تلاش و فعالیت شبانه روزی خود، نقش مهم و تاثیرگذاری در پیشگیری از بیماریها و صیانت از سلامت مردم دارند . در  دین مبین اسلام آمده است کسانی که عمل صالح خود را آشکار نمی سازند ، خداوند آن عمل را با درخشش بیشتری به همگان نشان خواهد داد  و بهورزان مصداق این آموزه های دینی هستند. 

 

فرا رسیدن ۱۲ شهریور که در تقویم سلامت به پاس گرامیداشت فعالیت های ارزنده سربازان خط اول ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به آحاد مردم شریف روستایی کشور، به نام روز بهورز نامگذاری شده است فرصتی برای تقدیر از زحمات این قشر شایسته و پرتلاش می باشد.

 

دکتر احمد عبدالهی

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گراش