بازدید معاون توسعه علوم پزشکی از پروژه های عمرانی+ عکس

دکتر مهدی محسن زاده معاون توسعه مدیریت و منابع دانشکده علوم پزشکی گراش از پروژه های عمرانی و اماده ی افتتاحِ علوم پزشکی در روستاههای کنار زیارت، خلیلی، حسین آباد، محمد زینا، کنک و ریشه و همچنین فداغ و نیز مرکز جامع سلامت شهر ارد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی ، دکتر مهدی محسن زاده ابتدا از خانه ی بهداشت در حال ساخت روستای کنار زیارت بازدید کرد. این پروژه که با زیربنا ۸۳ متر مربع و با برآورد هزینه ی ۱۳۲ میلیون تومان بصورت مشارکتی (۲۵% خیرین و ۷۵% دولتی) در حال ساخت است، یکی از پروژه هایی است که در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

سپس معاون توسعه علوم پزشکی  گراش با حضور در خانه بهداشت روستای خلیلی با پرسنل این واحد دیدار و در جریان فعالیت های بهداشتی قرار گرفت. خانه بهداشت روستای خلیلی در سال۹۵ افتتاح شد و هم اکنون در حال خدمت رسانی به مردم این روستاست. دیوار کشی این مرکز نیز  از هفته آینده شروع خواهد شد و تا بهمن ماه امسال به پایان خواهد رسید.

 

دانشکده علوم پزشکی گراش در روستاههای حسین آیاد، کنک و ریشه و محمد زینا نیز در حال احداث خانه های بهداشت است که دکتر محسن زاده از این پروژه ها بازدید و بر تسریع کار تاکید کرد. خانه ی بهداشت این روستاهها در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد. دکتر محسن زاده درباره متراز و برآورد هزینه و تامین اعتبار پروژه های این روستاها نیز گفت:« این پروژه ها تقریبا با متراژ و هزینه ی مشابه با خانه بهداشت کنار زیارت ساخته می شود که ۲۵% از هزینه ها توسط خیرین تامین و ۷۵% نیز از بودجه دولتی اختصاص داده شده است.»

بازدید از محل موقت اورژانس ۱۱۵ فداغ و شرکت در جلسه شورای بهداشتی با حضور بخشدار مرکزی و دهیاران روستاهها از دیگر برنامه های معاون توسعه دانشکده علوم پزشکی گراش بود. در این جلسه که مهندس علیرضا مساح معاون فنی معاونت بهداشت نیز حضور داشت پیرامون مسائل و مشکلات بهداشتی از جمله موضوع بیماری سالک بحث و تبادل نظر شد. دهیاران روستاهها نیز ضمن قدردانی از دانشکده علوم پزشکی گراش در خصوص ساخت خانه های بهداشت و توجه به بهداشت مردم بر استمرار این فعالیت ها تاکید کردند.

 

مرکز جامع سلامت اَرد در دهه فجر افتتاح می شود

دکتر مهدی محسن زاده در حاشیه ی بازدید از مرکز جامع سلامت ارد در گفتگو با روابط عمومی گفت:« این مرکز با ۷۶۰ متر مربع زیربنا و با مبلغی بالغ بر یک میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی ۹۵% در حال ساخت است که هزینه ی آن مشترکاً از اعتبارات دولتی با مشارکت شرکت ملی نفت ایران تامین شده است.» وی افزود:« این مرکز همزمان با دیگر پروژه های قابل افتتاح ، در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.»