اجرای هشتمین دوره پیمایش ملی عوامل خطر بیماریهای غیر واگیر (STEPS)

کارشناسان معاونت بهداشت با ارائه کارت شناسایی برای دریافت اطلاعات سلامت و تکمیل پرسشنامه در راستای اجرای هشتمین دوره پیمایش ملی عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر ( STEPS 2021 ) به درب برخی منازل مراجعه می کنند.
 
 
مهندس علیرضا مساح معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش درباره اجرای هشتمین دوره پیمایش ملی عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر ( STEPS 2021 )گفت: امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی و افزایش مواجه با عوامل خطر، با افزایش روز افزون بیماری‌های غیرواگیر که به عنوان یکی از علل اصلی مرگ در جهان محسوب می شوند رو به رو هستیم، بنابراین نیاز است اطلاعات دقیقی در زمینه وضعیت و توزیع عوامل خطر بیماریهای غیرواگیر بررسی گردد.
 
وی در ادامه افزود: این اطلاعات در قالب جمعیت های ۹ نفره ای با نام خوشه و به صورت تصادفی از سرتاسر ایران گردآوری میگردد و در پایان بر روی کل این خوشه ها تجزیه و تحلیل های آماری صورت میگیر‌د و خروجی این مطالعه ها برای طراحی سیاست های کلی نظام سلامت مورد استفاده قرار میگیرد، بر این اساس، طرح گام‌ به‌گام مراقبت عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر، پاسخی برای دستیابی به نمایی از عوامل خطر و بیماری‌های غیرواگیر است که بر گردآوری مستمراطلاعات تمرکز دارد. 
 
 
 
مساح  با بیان اینکه این طرح با عنوان “STEPS” به معنی گام ها، در سه گام، پرسشگری با پرسشنامه، انجام سنجش‌های جسمانی و بررسی های آزمایشگاهی اجرا میشود. تصریح کرد: اجرای پیمایش (STEPS) از خوشه های جمعیتی در شهرستان گراش توسط کارشناسان معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی گراش، همزمان با سایر دانشگاه های سراسر کشور در حال اجرا می باشد.
 
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش گفت: «کارشناسان این معاونت با ارائه کارت شناسایی و مجوز و معرفی نامه به درب برخی منازل مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام میدهند،لذا شهروندان عزیز در صورتی که افرادی به نام اجرای این طرح به درب منازلشان مراجعه کنند، حتما کارت شناسایی و نامه ی رسمی دانشکده علوم پزشکی گراش را بررسی نمایند و با این کارشناسان همکاری کنند و اطلاعات خواسته شده را در اختیار آنان قرار دهند.

[wpdiscuz_comments]
1
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x