عمل جراحی ۵ ساعته برای نجات یک جوان ۳۲ ساله

در یک عمل جراحی ” ۵ ساعته”، ماهیچه های قطع شده ، ترمیم و شریان و عصب دست ها پیوند زده شد.
 
دکتر علیرضا کاظمی متخصص ارتوپدی مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین علی علیه السلام گراش و سرپرست این تیم جراحی  درباره این خبر گفت: جوان ۳۲ ساله که در یک درگیری فیزیکی دچار آسیب جدی از ناحیه  هر دو دست و پشت گردن شده بود به اتاق عمل منتقل و کار جراحی بر روی این مصدوم انجام شد.
 
وی گفت: این جوان با توجه به ضرباتی که بر بدن او وارد شده بود دارای  زخم های بسیار عمیق و مایل از آرنج تا ساعد ، کف دست و از پشت گردن تا کنار نخاع بود  و ۸ ماهیچه کاملا قطع و شریان نیز پاره و تاندون انگشت نیز بصورت وسیع قطع شده بود.
 
دکتر کاظمی در ادامه افزود: در این عمل جراحی توانستیم با همکاری دکتر رحمانیان، جراح قلب و عروق و دکتر احمد عبدالهی فوق تخصص جراحی سرطان و همکاران در اتاق عمل بیمارستان گراش در یک عمل ۵ ساعته ، خونریزی ها را کنترل ،  ماهیچه ها را ترمیم و شریان و عصب قطع شده را پیوند بزنیم.  
 
این متخصص ارتوپدی تصریح کرد: این مصدوم پس از این عمل جراحی،  در ۲۴ ساعت اول به بخش  آی سی یو  و سپس به بخش جراحی منتقل شد و پس از هفت روز از بیمارستان گراش ترخیص شد.
 
دکتر کاظمی در ادامه افزود: حال عمومی بیمار خوب است و درباره بازگشت عملکرد دست باید تا پایان بهبودی کامل زخم ها منتظر بمانیم.