انجام عمل جراحی  بسیار پیچیده سرطان مری در بیمارستان گراش

به گزارش روابط عمومی علوم پزشکی، دوشنبه چهاردهم آبانماه عمل جراحی  بسیار پیچیده سرطان مری در بیمارستان گراش انجام شد.
 
دکتر جلال صائم فوق تخصص وسرپرست تیم بیهوشی و استاد دانشگاه در این باره گفت: سرطان مری یکی از بیماریهای کشنده هست که بعلت دشوار بودن بیهوشی وجراحی آن ,بیمارستانهای معدودی فقط در چند مرکز استان در کشور قادر به انجام آن هستند که امروز این عمل پیچیده در بیمارستان گراش انجام شد.
 
دکتر احمد عبدالهی فوق تخصص جراحی سرطان نیز در خصوص سرطان مری چند نکته را یاداور شد:این بیماری خوشبختانه در منطقه بسیار نادر هست  و در سن بالا خود را با مشکل بلع غذا نشان میدهد و تشخیص آن با اندوسکوپی هست. وی افزود:«مری بعلت قرار داشتن در سه مسیر گردن قفسه صدری و شکم همچنین مجاورت با قلب و احشائ حیاتی بسیار سخت قابل دسترسی وعمل بوده وپس از برداشتن آن باید توسط قسمتی از روده بزرگ یا معده پس از انتقال به گردن باز سازی شود. دکتر عبدالهی  در ادامه تصریح کرد: البته بیماری که امروز در گراش تحت عمل جراحی قرار گرفت جوان بوده واز طرف اساتید شیراز به بیمارستان گراش اعزام کردیده بود. رییس دانشکده علوم پزشکی  درباره وضعیت بیمار  گفت: بیمار اکنون در آی سی یو بستری,و حال وی مساعد است.
 
 
دکتر محمد رادفر سرپرست بیمارستان گراش درباره افزایش مراجعان به بیمارستان گراش برای درمانهای مختلف گفت: “حجم بیماران فوق تخصصی که از کل منطقه جنوب به ما مراجعه میکنند روز به روز بیشتر میشود واین به علت امکانات مناسب و وجود پزشکان مجرب در بیمارستان گراش است  و ما افتخار میکنیم که بهترین خدمات را در سطح بالا به مردم ارائه میدهیم.
 
۹۰ درصد مراجعان به بیمارستان گراش غیر بومی هستند:
 
دکتر سید جواد محقق معاون درمان دانشگده هم در این خصوص گفت: بصورت فزاینده تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان گراش در حال افزایش بوده به حدی که در حوزه های مانند جراحی قلب، جراحی سرطان، درمان ناباروری ، انژیوگرافی و مراقبت نوزادان بیش از نود درصد بیماران غیر بومی هستند.
 
وی گفت: گرچه شرایط خاص کشور مشکلاتی را برای حوزه بهداشت ودرمان پیش اورده هست ولی,این موضوع خللی در خدمت رسانی به مردم شریف منطقه ایجاد نکرده است.