دومین همایش “صورتی فکر کن” با موضوع سرطان سینه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی گراش، دومین همایش “صورتی فکر کن” با موضوع سرطان سینه با حضور دکتر احمد عبدالهی رییس دانشکده علوم پزشکی و فوق تخصص جراحی سرطان برگزار شد.

در این همایش که روز چهارشنبه بیست و پنجم مهرماه ،به میزبانی کلینیک پیشگیری از سرطان و همکاری معاونت های بهداشت و درمان و با حضور بانوان برگزار شد،کلثوم عبدالهی مسئول پیشگیری از سرطان در خصوص نشانه های تومورهای بدخیم، تغییرات شکل پستان، معاینه سینه، علائم سرطان تخمدان، بررسی افراد در سطح ۱و ۲و۳ و نحوه ارجاع و اقدامات مورد نیاز در سطوح مختلف، علائم سرطان ریه، سرطان خون، کولورکتال پرداخت.

سپس دکتر علیرضا گلستان معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی ضمن خوش آمادگویی، به حاضرین به بیان اهمیت سلامت زنان در زمینه پیشگیری از سرطان سینه صحبت کرد

در ادامه مرضیه امانی درخصوص توده های خوشخیم و بدخیم پستان، روش های تشخیصی و درمانی توده های بدخیم، چگونگی تشخیص توده های خوش خیم و بدخیم، علت و ایجاد عوامل ایجاد کننده سرطان سینه، بیماری های پستان مانند بیماری پاژه، سرطان التهابی پستان، خودآزمایی پستان، ترشحات نوک پستان، روش هایی برای کاهش ابتلا به سرطان سینه مطالبی را اردائه داد.

در پایان دکتر احمد عبدالهی فوق تخصص جراحی سرطان در ارتباط با نحوه برخورد با بیماران مختلف، نقش سیگار و قلیان در ایجاد سرطان ریه و پستان، نحوه برخورد با افراد قلیانی و سیگاری جهت ترک، تاثیر ورزش بر سلامتی و پیگیری از سرطان و تاثیر مهربانی و خوشرویی در پیشگیری از سرطان مطالبی را بیان کرد.

در حاشیه این مراسم نیز بمناسبت روز غذا ، جشنواره غذا برگزار شد و به برندگان این جشنواره و همچنین برندگان مسابقه ی اطلاعات عمومی با موضوع سرطان سینه جوایزی اهدائ شد.