پیام دکتر مهدی محسن زاده بمناسبت آغاز سال تحصیلی

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی گراش، مهدی محسن زاده، معاون آموزش، تحقیقات و دانشجویی فرهنگی دانشکده علوم پزشکی در پیامی آغاز سال تحصیلی را به دانشجویان تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آغاز فصل “مهر” فصل تکاپو و کوشش در مسیر علم آموزی، فرصت مغتنمی است تا به عزیزانی که به تازگی لباس فاخر و سنگین دانشجویی را بر تن کرده اند و همچنین دانشجویانی که با پشت سرنهادن مسیر تحصیل چه در کلاسهای بالاتر و چه در مقاطع بالاتر برای خدمت به جامعه قدم نهاده اند، تبریک بگویم .

آغاز سال تحصیلی ۹۷- ۹۶ مقارن است با ایام شهادت مولای آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب باوفایش و نیز هفته دفاع مقدس که به جاست ایام محرم را به همه شما دانشجویان عزیز تسلیت گفته و هفته دفاع مقدس را گرامی داریم و از این ایام تاریخ به خوبی درس بگیریم.

در نخستین روز از شروع سال تحصیلی یادآوری چند نکته، به منظور یادآوری هم برای خود و هم برای شما دانشجویان عزیز را ضروری میدانم که به آن اشاره میکنم:

۱٫یکی از اصولی در قران کریم و در احادیث معصومین و آموزه های دینی به آن اشاره شده است اصل مقدم داشتن تزکیه بر تعلیم است که گاها در جامعه به این اصل توجه نمی شود و ریشه ی بسیاری از بی اخلاقی های در دنیا نیزهمین است. پس شما دانشجویان عزیز بر این اصل مهم  توجه نمایید که تهذیب و تزکیه را به عنوان اصلی انکار ناپذیر در تکامل و پیشرفت ، سرلوحه کار خود قرار دهید.

۲٫سال تحصیلی را با نشاط و پرانرژی شروع کنید و هدف خود را مشخص نمایید و برای رسیدن به هدف از هیچ کوششی دریغ نورزید و با توکل بر خداوند بزرگ و با کمک گرفتن از اساتید برای رسیدن به هدف که یقینا همان خدمت به خلق است گام بردارید.

۳٫فرصت جوانی را غنیمت شمارید و با برنامه ریزی دقیق در دانشگاه تحصیل نمایید و نام دانشجو که همان منادی علم آموزی و اخلاق است را در جامعه پرآوازه نمایید و با تحصیل همراه با ایمانِ خود، به رسالت اصلی دانشگاه کمک کنید.

در پایان دگر بار حضورتان را در دانشکده علوم پزشکی گراش ، خیر مقدم گفته و امیدوارم همکاران خوبم در این دانشکده بستر مناسبی را برای پیشرفت های علمی و اخلاقی شما عزیزان فراهم آورند.

دکتر مهدی محسن زاده

معاون آموزش، تحقیقات و دانشجویی فرهنگی دانشکده علوم پزشکی گراش