مرکز درمان ناباروری الزهرا(س) گراش به طور همزمان با ۱۴ مرکز دیگر در کشور به بهره برداری رسید

۱۵ مرکز درمان ناباروری ART ، یک بخش آندرولوژی و یک مرکز جامع حفظ باروری در راستای برنامه طرح تحول سلامت و سیاست های جدید جمعیتی امروز با حضور وزیر بهداشت در استان البرز و به طور همزمان در ۱۴ استان کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی گراش، مراسم افتتاح، در شهرستان گراش نیر بصورت ویدئو کنفرانس و ارتباط مستقیم، توسط وزیر بهداشت و با حضور حجه الاسلام و المسلمین شاهچراغ، امام جمعه ، علی اصغر فرودی، فرماندار، دکتر احمد عبدالهی ، رییس دانشکده علوم پزشکی گراش، معاونین دانشکده، خیرین و معتمدین شهرستان و نیر خیّر این مرکز افتتاح شد.

در این مراسم دکتر احمد عبدالهی ضمن تقدیر از حضور مسوولین و معتمدین و خیرین ، راه اندازی و افتتاح این مرکز را گامی بلند در جهت خدمت به مردم کل منطقه دانست .

دکتر علیرضا گلستان معاون درمان دانشکده علوم پزشکی گراش و دکتر مهدی محسن زاده رییس مرکز درمان ناباروری الزهرا سلام الله علیها شهرستان گراش نیر به ارائه گزارش در خصوص فعالیت های انجام شده و برنامه های آتی این مرکز پرداختند.

تقدیر از دکتر معصومه یونسی فلوشیپ نازایی این مرکز یکی دیگر از برنامه های مراسم افتتاح همزمان بود.

به گزارش وبدا؛ یکی از اهداف برنامه تحول سلامت علاوه بر حمایت از زوجین نابارور ، افزایش دسترسی مردم به مراکز درمان ناباروری دولتی در مناطق محروم بود که در ابتدای طرح این مراکز ۲۴ مورد بود و تا آخر دولت یازدهم ۱۵ مرکز دیگر به بهره برداری می رسند که این مراکز برای جمعیت تحت پوشش حدود ۱۸ میلیون نفر در ۱۰ استان (بغیر از استان تهران ) است.

بنابراین گزارش قبل از شروع طرح تحول سلامت ۶۲ مرکز ارائه دهنده خدمات درمان ناباروری خصوصی و دولتی وجود داشته است که از این تعداد ۲۴ مرکز وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی که ۹ مورد آن آموزشی هم هستند و ۳۸ مرکز نیز خصوصی بوده اند.

طبق بررسیهای انجام شده ۱۸ درصد ارایه خدمات ناباروری توسط مراکز دولتی و ۸۲ درصد نیز در مراکز خصوصی ارایه می شده است.
با افتتاح ۱۵ مرکز جدید درمان ناباروری در کشور که امروز با حضور وزیر بهداشت در استان البرز و همزمان در استانهای قم، فسا، بیرجند، سبزوار،اراک، اردبیل ، گراش، جهرم، زاهدان، گلستان، شیراز، شهرکرد و تهران افتتاح شد ، شاهد رشد ۶۱ درصدی مراکز درمان ناباروری در کشور خواهیم بود.