نظارت بر کارگاه تهیه مواد غذایی تشدید می شود

به دستور دکتر احمد عبدالهی، نظارت بر کارگاههای تولید مواد غذایی شهرستان گراش، تشدید می شود و با کسانی که سلامت مردم را به خطر بیندازند به صورت جدی برخورد خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی گراش، در پی دستور دکتر عبدالهی مبنی بر تشدید نظارت ها بر کارگاه های تولیدی مواد غذایی، صبح امروز دکتر طیبه مهروری معاون بهداشت، دکتر هدی موغلی، مدیر غذا و دارو و کارشناسان هر دو حوزه با حضور در کارگاه تولید نان سخاوت، بر چگونگی تولید نان این کارگاه نظارت کردند.

 

در این بازدید، مراحل مختلف پخت نان، بهداشت پرسنل ، شیوه بسته بندی و نحوه گندزدایی محیط و چگونگی حمل و نقل و توزیع  نان های این کارگاه تولیدی مورد ارزیابی قرار گرفت .

 

این نظارت ها به طور مستمر بر تمام کارگاههای تولیدی مواد غذایی انجام خواهد شد و شهروندان در صورت مشاهده هر گونه فساد ،آلودگی ،طعم نامطلوب ، بروز مسمومیت در نتیجه مصرف ماده غذایی ، ظاهر نامطلوب و….در ماده غذایی که دارای نشان سازمان غذا و دارو است ،جهت ثبت شکایت به مدیریت غذا و دارو مراجعه فرمایید.

 

شماره تلفن ۵۲۴۴۸۱۰۶-داخلی۲۰۱٫ آماده دریافت شکایات تلفنی ، و “دفتر مدیریت غذا و دارو” در دانشکده علوم پزشکی گراش آماده دریافت شکایات حضوری شما شهروندان گرامی می باشد.