همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار شد

به گزارش  روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی گراش، همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت نقش خانواده در پیشگیری از اعتیاد ، با حضور قدرت اله مجکم ، کارشناس مسوول دفتر پیشگیری از اعتیاد بهزیستی فارس در سالن دفاعیه علوم پزشکی گراش برگزار شد.

در این همایش که با حضور فرماندار، مسوولین علوم پزشکی و برخی دیگر از مسوولین و کارکنان ادارات برگزار شد، علی اکبر غلامی رییس اداره بهزیستی شهرستان گراش، ضمن خیر مقدم ،  برگزاری چنین همایش هایی را بصورت دوره ای موثر دانست.

علی اصغر فرودی فرماندار گراش نیز در این جلسه ضمن بیان مطالبی پیرامون  آسیب های اجتماعی در شهرستان  گراش، بر پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی تاکید کرد. وی تاکید بر مسائل دینی و مذهبی را یکی از بهترین راههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست.

دکتر علیرضا گلستان یکی دیگر از سخنرانان مراسم در این همایش گفت:« چنین همایش هایی باید در بصورت دوره ای و بیشتر با حضور خانواده هایی برگزار گردد که درگیر مسائلی همچون اعتیاد هستند.»

قدرت اله محکم بعنوان سخنران ویژه ی مراسم ، نقش پیشگیری را در آسیب های اجتماعی بسیار مهم و کلیدی برشمرد و گفت:« بیشترین نقش در خانواده را پدر و مادر دارند و همه ی ما باید توجه کنیم که فرزندان ما قبل از اینکه به نصایح و گفتار ما دقت کنند به رفتار ما دقت خواهند کرد و ما  باید در رفتار خود برای فرزندانمان الگو باشیم.»

این همایش با همکاری اداره بهزیستی، فرمانداری و دانشکده علوم پزشکی گراش برگزار شد.